Home > Všechny příspevky > Optimcore novinky > Zlepšení Optimcore měřícího kódu

Zlepšení Optimcore měřícího kódu

Jedním z nejpalčivějších problémů našich uživatelů od začátku Optimcore byla správná implementace měřícího kódu. Volba mezi kódem s jQuery a bez jQuery byla netriviální a přinášela více zmatku než užitku. Proto jsme kompletně přepracovali celý Optimcore měřící kód. Pracovně mu říkáme verze 2.0.

Kód jsme zkrátili na jeden jediný řádek. Zároveň kód dokáže sám prohledat stránku a “upravit se” v závislosti na tom, v jakém prostředí se nachází. Již tedy není potřeba dbát na to, jestli a kde je na stránce jQuery, kód to udělá za vás.

Původní verze Optimcore měřícího kódu

Původní verze Optimcore měřícího kódu

Nová verze Optimcore měřícího kódu

Nová verze Optimcore měřícího kódu

V současné druh tento kód běží v beta verzi. Testovali jsme ho velmi důkladně, i tak ale doporučujeme kontrolu funkčnosti stránek po jeho implementaci (což platí i pro implementaci starého kódu). Pokud veřejné testování proběhne v pořádku, budeme do budoucna nabízet jen nový kód. Zároveň budeme vždy podporovat starší verzi kódu pro klienty, kteří již implementovali tuto variantu.

Děkujeme Lukáši Čechovi z Etnetera Activate, který nás na tuto myšlenku přivedl, poradil s optimalizací a sám pro nás napsal první funkční prototyp.

Leave a Reply